Reklamacje i zwroty

1. Na podstawie art. 7 Ustawy z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. nr 22, poz.271) Klient będący konsumentem ma prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży w terminie 14 dni od daty dostarczenia towaru o ile produkt nie został wykonany na indywidualne zamówienia Klienta (produkt nieprefabrykowany).

2. Zwrot jest możliwy wyłącznie, gdy towar nie był używany, jest kompletny, nie został zmontowany, ani w żaden inny sposób zniszczony oraz znajduje się w oryginalnym i niezniszczonym opakowaniu producenta, w przypadku wybranych produktów zawierającym kartę gwarancyjną. Zwracany produkt nie może być produktem wykonanym na indywidualne zamówienie Klienta według jego specyfikacji np. indywidualnej kombinacji tkanin.

3. Klient zobowiązany jest do niezwłocznego odesłania produktu zapakowanego w oryginalne opakowanie niezwłocznie po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy jego zakupu (poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zwrotu) jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia tego oświadczenia. Wraz z produktem Klient zobowiązany jest do przesłania pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

4. Do czasu otrzymania odesłanego towaru SOFAMARKET Jarosław Wiśnicki ma prawo wstrzymania się ze spełnieniem świadczenia wzajemnego w postaci zwrotu ceny za produkt. Zwrot ceny następuje przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Klienta w terminie do 14 dni od dnia otrzymania zwróconego produktu łącznie z pisemnym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy oraz podpisanej przez Klienta faktury korygującej na zwracany towar.

5. Towar oznaczony na stronach SOFAMARKET Jarosław Wiśnicki lub określony w zmówieniu indywidualnym jako komplet należy odesłać w całości. Nieskuteczne jest odstąpienie Klienta i odesłanie tylko poszczególnych elementów składających się na komplet.

6. Zwrot towaru do SOFAMARKET Jarosław Wiśnicki odbywa się na koszt Klienta i koszty te nie podlegają zwrotowi.

7. Klient może skorzystać z uprawnień wynikających z gwarancji udzielonej przez producenta zgodnych z przekazaną mu wraz z towarem karta gwarancyjną lub z uprawnień wynikających z Kodeksu Cywilnego wraz z uwzględnieniem przepisów ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176).

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Waluty
do góry
Przejdź do porównywarki
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl